Vodja preiskave agent Richard DesLauriers je na novinarski konferenci povedal, da ju nekdo od sorodnikov, prijateljev, znancev, sodelavcev ali sosedov zanesljivo pozna in to naj sporoči preiskovalcem. FBI je imel podobi obeh osumljencev že v sredo, ko so mediji na podlagi neimenovanih virov blizu preiskave povzročili zmedo s poročanjem, da je osumljenec že aretiran.

Kot kaže je do aretacije še daleč, saj policija nerada objavlja posnetke osumljencev, dokler nima drugega izhoda. Sedaj se bo na preiskovalce vsulo na tisoče klicev ljudi, prepričanih, da vedo, za koga gre na posnetkih. Preiskovalci bodo morali imeti zelo dober filter, da bodo ločili zrnje od plevela. Težave so bile že na začetku, saj se je po napovedi objave sesula spletna stran FBI, ker je bilo preveč obiskov naenkrat.

Obama obljubil, da bo krive doletela pravična kazen

FBI je posnetke objavil po medverski maši v bostonski katoliški katedrali sv. Križa, ki se je je udeležil tudi predsednik ZDA Barack Obama skupaj z drugimi znanimi obrazi. Med njimi je bil tudi nekdanji guverner Massachusettsa in Obamov nasprotnik na lanskoletnih predsedniških volitvah, republikanec Mitt Romney. Obama je okrog 2000 prisotnih navdušil s pohvalami na račun Bostona ter ameriške trdoživosti in obljubami, da bo krive doletela pravična kazen.

Dve bombi, ki sta eksplodirali v ponedeljek malce pred 21. uro po srednjeevropskem času, sta ubili osemletnega Martina Richarda in 29-letno Krystle Campbell iz Massachusettsa ter kitajsko študentko Bostonske univerze Lu Lingzi. Kar 11 bolnišnic v Bostonu je sprejelo 183 ranjenih in 13 so morali amputirati ude. Odgovornosti za napad z bombama, izdelanima iz ekonomloncev, polnih krogličnih ležajev in žebljev, doslej še ni prevzel nihče. Še vedno ni jasno, ali gre za domače ali tuje teroriste.