»Zelo pomembno je poudariti, da seže mandat Evropske centralne banke (ECB) le toliko daleč,« je Draghi po poročanju nemške tiskovne agencije dpa povedal v govoru na Katoliški akademiji v Münchnu.

Skupna evropska valuta lahko po njegovih besedah deluje le, »če je vsaka članica kos svoji odgovornosti«. Članice evrskega območja je zato pozval k nadaljevanju reformnih prizadevanj in k oblikovanju trdne in globoke gospodarske in politične unije, ki bi koristila vsem evrskim državam.

Članice se morajo po Draghijevih besedah na ta način spopasti s problemom visoke brezposelnosti, ki v nekaterih članicah presega celo 25 odstotkov.

»Brezposelnost je tragedija. Države morajo nasloviti strukturne težave v svojih gospodarstvih. Morajo izvesti temeljne reforme in s tem okrepiti svoj potencial za gospodarsko rast. Potrebujemo reforme, ki olajšujejo poslovanje in zagotavljajo plačevanje davkov,« je bil jasen in pozdravil dejstvo, da so države na tem področju že dosegle viden napredek.

Italijan na čelu osrednje denarne ustanove območja evra je zagotovil tudi, da je ECB daleč od umika nestandardnih ukrepov za boj proti finančni krizi, ki jih je sprejela v zadnjih treh letih.