"V laboratoriju Porton Down v Veliki Britaniji smo pregledovali vzorce iz Damaska, ki dodatno kažejo na uporabo kemičnega orožja na obrobju Damaska," je v Sankt Peterburugu, kjer se udeležuje vrha G20, za britanski BBC dejal Cameron.

Britanski vir je za francosko tiskovno agencijo AFP dejal, da so v vzorcih prsti in oblačil, ki so jih pridobili na območju domnevne uporabe kemičnega orožja, našli sledi strupa sarin. Vir je prav tako zatrdil, da ne gre za iste rezultate, kot so jih pridobile ZDA.

Prepričanost o uporabi kemičnega orožja je po današnji predstavitvi obveščevalnih podatkov glede Sirije izrazila tudi veleposlanica ZDA pri ZN Samantha Power. "Današnji brifing je predstavil naše ocene glede dogodkov z 21. avgusta na obrobju Damaska, ki kažejo na trden zaključek: Al Asadov režim je nad svojim prebivalstvom izvedel obsežen in nediskriminatoren napad s kemičnim orožjem," je dejala Powrova.

Ameriška veleposlanica pri ZN je prav tako izrazila nezadovoljstvo z blokado Varnostnega sveta ZN, ki mu zaradi nasprotovanja Rusije ni uspelo izvršiti mandata za varovanje globalnega miru. "Sistem je varoval privilegije Rusije, varuha režima, ki je uprizoril največji napad s kemičnim orožjem na svetu v četrt stoletja," je še dejala Powerova.

Generalni sekretar Nata pa je danes ob robu neformalnega srečanja obrambnih mi ministrov EU v litovskem Vilniusu izrazil globoko obžalovanje zaradi razdeljenosti mednarodne skupnosti glede situacije v Siriji in posvaril, da bi lahko takšna razdeljenost diktatorje po svetu spodbudila k uporabi prepovedanega smrtonosnega orožja.

Tudi Rasmussen je poudaril svoje prepričanje o odgovornosti sirskega režima za uporabo nedovoljenega orožja in pozval k "odločnemu mednarodnemu odgovoru".