Z okoli 1000 zaposlenimi na sedežu v New Yorku in še 12 izpostavami po državi Al Džazira načrtuje 14-urni program novic v živo, predvajanje dokumentarnih filmov in pogovornih oddaj.

Številne udarne zgodbe naj bi prihajale z Bližnjega vzhoda, hkrati pa namerava televizija, ki na mednarodnih kanalih že oddaja tako v arabščini kot angleščini, ponuditi poglobljeno spremljanje dogodkov v ZDA.

Kot trdijo, so zmožni zapolniti vrzeli pri pokrivanju ZDA, še posebej za mlade gledalce, in sicer z dokumentarci o temah, ki jih uveljavljeni televizijski kanali pogosto ignorirajo. V svoje vrste so pridobili več znanih televizijskih osebnosti in voditeljev, ki so pred tem delali za njihove ameriške tekmece.

"Vemo, da Američani hočejo poglobljeno pokrivanje novic, ki so za njih pomembne," je dejal začasni prvi mož Al Džazire America Ehab Al Šihabi. "Hočejo več nepristranskega poročanja in manj izražanja mnenj, to je Al Džazira," je zatrdil po poročanju francoske tiskovne agencije AFP.

Večina Američanov sicer ne pozna Al Džazire, tisti, ki jo, pa se večinoma spominjajo, kako je v dneh po napadih 11. septembra 2001 predvajala izjave takratnega voditelja Al Kaide Osame bin Ladna, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Al Džazira America bo dostopna v 48 milijonih domov po državi, kar je nekaj manj kot polovica - zaenkrat je ne bo predvajal največji kabelski ponudnik v ZDA Time Warner Cable. Šihabi je sicer prepričan, da bodo kmalu dosegli stoodstotno pokritost.