Ob začetku dveletnega mandata bo, kot je napovedala, njena prednostna naloga koordinacija vseh dejavnosti na področju človekovih pravic, s katero bi se izognili podvajanju aktivnosti na področju človekovih pravic. Pojasnila je še, da ima urad tam razvite in dobre partnerje za dialog in oceno stanja.

Med pomembnimi prioritetami bosta po besedah Tomičeve tudi varstvo otrok in sodelovanje s skupinami žensk, ki si prizadevajo za vključitev enakosti med spoloma in spoštovanja položaja žensk v širše politične delovne procese. Zelo pomembno bo tudi poročanje o razmerah na terenu, in sicer tako zaradi žrtev samih kot tudi zaradi širšega zavedanja o tem, kakšna so dejstva in kako ta sovpadajo z mednarodnim pravom.

Na vprašanje, kako lahko ukrepa proti stalnim kršitvam človekovih pravic, je Tomičeva kot pomembno izpostavila dejstvo, da žrtve imajo kam priti in prijaviti kršitve. Pojasnila je še, da urad kršitve opisuje v poročilih, ki jih nato obravnava Svet ZN za človekove pravice.

Urad v Ramali se ne bo mogel izogniti tudi izraelski ofenzivi na območju Gaze. V skladu s sklepom Sveta za človekove pravice, katerega članica je tudi Slovenija, mora urad v Ramali po besedah Tomičeve poročati o dogajanju na zasedenih ozemljih. Poleg tega bo pomagal neodvisni komisiji za preiskavo dogajanja med ofenzivo, ki je sicer še v ustanavljanju.

Tudi po ofenzivi meje območja Gaze ostajajo zaprte. Tomičeva upa, da se bodo meje odprle za dostop ne le humanitarne pomoči ampak vsega, kar prebivalci območja Gaze potrebujejo za kolikor toliko normalno življenje. Napovedala je še, da bo kmalu po prevzemu položaja zaprosila za pogovor na izraelskem zunanjem ministrstvu, saj verjame, da je treba imeti odprte kanale.

V uradu v Ramali, katerega vodenje bo prevzela Tomičeva, sicer deluje skupno 15 ljudi, v poduradu v Gazi pa šest, med njimi pet lokalnih prebivalcev.

Urad visoke komisarke na palestinskih ozemljih deluje od leta 1995 in pokriva Zahodni breg in območje Gaze. Tomičeva je prva iz Slovenije, ki bo zaposlena v uradu visoke komisarke za človekove pravice. Do februarja je sicer delala na stalni misiji Slovenije pri uradu ZN v Ženevi in se posvečala predvsem delovanju Slovenije v Svetu za človekove pravice.