Na evropskem ekipnem prvenstvu v Zadru je slovenska moška namiznoteniška reprezentanca v skupinskem delu svoje delo opravila z odliko. Po treh zaporednih porazih na velikih tekmovanjih proti Danski se je tekmecu maščevala z zmago s 3:1, vlogo favoritov pa je upravičila proti Italiji, ki jo je ugnala sicer težje, kot kaže končni rezultat s 3:0. V osmino finala je napredovala kot zmagovalka skupine.
Težka, a prava odločitev selektorice
Pred žrebom je bilo jasno le, da se bo za uvrstitev med najboljšo evropsko osmerico pomerila z drugouvrščeno reprezentanco iz skupinskega dela tekmovanja. Izkazalo se je, da je žreb nagradil dobro igro Slovenije, saj se bodo izbranci selektorice Andreje Ojsteršek Urh v četrtek v osmini finala pomerili z Moldavijo, v primeru zmage pa jih v četrtfinalu čaka zmagovalec dvoboja med Španijo in Portugalsko. Če Slovenija v skupinskem delu ne bi premagala Danske in napredovala kot druga v skupini, bi se v osmini finala pomerila s favoriziranimi Nemci.
Pred odhodom v Zadar je Andreja Ojsteršek Urh odgovarjala na vprašanja, zakaj je v reprezentanco poklicala Bojana Tokića, ki se je od poslovil od igranja za Slovenijo na močnem junijskem turnirju star contender v Ljubljani. Tvorec uspehov Slovenije na velikih tekmovanjih je sicer dejal, da v posamični konkurenci ne bo več igral za Slovenijo, da pa je pripravljen pomagati v ekipni konkurenci, če se tako odloči selektorica. Andreja Ojsteršek Urh je bila pred težko odločitvijo, saj rezultati zadnjih let kažejo, da Peter Hribar ni igralec, ki bi zagotavljal zmage Sloveniji, Brin Vovk Petrovski pa se sicer razvija v vse boljšega igralca, a še ni zrel za odgovornost doseganja odločilnih zmag. Zato se je odločila, da za projekt Zadar znova v reprezentanco povabi 44-letnega Tokića, s katerim je v prvi vrsti računala, da kot tretji igralec prispeva točko proti Danski.
Spomin na Luksemburg
Bojan Tokić je svoje delo opravil vrhunsko, najprej premagal Andersena, po zaostanku z 0:2 pa še Faso ter poskrbel, da najboljši slovenski igralec Darko Jorgić proti Italiji ni trošil dodatnih moči. Hrastničan je dobil vse tri dvoboje, tudi Deni Kožul, ki je v skupinskem delu zbral po eno zmago in poraz, za mizo vliva Sloveniji zaupanje, tekmecem pa povzroča strah in trepet. Pohvaliti kaže tudi slovensko klop, saj Peter Hribar in Brin Vovk Petrovski podoživljata vsako točko celo bolj, kot sotekmovalci za mizo.
Ker se je Slovenija na poti do izjemnega uspeha do polfinala izognila trenutnim evropskim velesilam Franciji, Nemčiji in Švedski, s katero bi se najverjetneje pomerila v polfinalu, če se bo seveda vanj uvrstila, so apetiti po žrebu narasli. Moldavija ter zmagovalka med Španijo in Portugalsko so premagljive reprezentance in bo Slovenija na papirju favoritinja. Darko Jorgić je namreč biser evropskega namiznega tenisa, ki lahko proti vsaki reprezentanci dobi dva posamična dvoboja. Deni Kožul je izjemen ekipni igralec, ki v Zadru še ni rekel zadnje besede. Bojan Tokić pa bi glede na svoj karakter raje za večno zabil lopar na steno, kot da ne bi izkoristil priložnosti, ki se ponuja Sloveniji, za katero je v ekipni konkurenci vselej odigral svoje najboljše dvoboje. Zato bo morebiten poraz pred polfinalom boleč, kot morda še noben v zgodovini slovenskega namiznega tenisa.
Spomnimo še na največji uspeh slovenske moške reprezentance na ekipnih evropskih prvenstvih, ko je Slovenija pod vodstvom Jožeta Urha pred osmimi leti v postavi Bojan Tokić, Darko Jorgić, Jan Žibrat in Deni Kožul v Luksemburgu osvojila bronasto kolajno.