Slovenska ženska namiznoteniška reprezentanca je evropsko prvenstvo v Zadru končala na 18. mestu. V dvobojuza 17., ki je še peljalo na svetovno prvenstvo, je z 0:3 izgubila proti Franciji. Ta je v skupinskem delu nepričakovano ostala brez osmine finala, novega negativnega presenečenja pa ni dopustila. Dvoboj je odločal o uvrstitvi prihodnje leto na ekipno svetovno prvenstvo v London, medtem ko so si Slovenke udeležbo na prihodnjem ekipnem EP čez dve leti že zagotovile.

Sara Tokić in Ana Tofant sta proti Prithiki Pavade oziroma Leani Hochart osvojili niz, imele v nekaterih drugih nekaj priložnosti za presenečenje, a jih nista izkoristili, medtem ko je Katarina Stražar proti Yuan Yia Nan izgubila po treh nizih.

Slovenska moška reprezentanca se bo danes, ob 10. uri, v četrtfinalu pomerila proti Portugalski.

Zadar v številkah

Ekipno EP v namiznem tenisu za ženske, za 17. mesto: Slovenija – Francija 0:3; Tokić – Pavade 1:3 (8, -4, -5, -9), Tofant – Hochart 1:3 (-9, -9, 6, -8), Stražar – Yuan Yia Nan 0:3 (6, 7, 8).

Priporočamo