Slovenski nastop v Kuopiu je bil z izjemo Petra Prevca na četrtem mestu slab. Tudi Prevc je bil zadovoljen le z uvrstitvijo, a razočaran nad tehnično izvedbo skokov, pri katerih sta se mu prikradli majhni napaki na mizi. Točke svetovnega pokala je osvojil le še Jernej Damjan s 24. mestom, potem ko je v finalu nazadoval za deset mest. Vsi drugi Slovenci (39. Pungertar 42. Hvala, 44. Dežman, 49., Tepeš) so bili daleč od finala, medtem ko je Naglič obtičal že v kvalifikacijah. Prevc je bil po prvem nastopu peti, v finalu je pridobil eno mesto, višje pa ni mogel, ker so Kamil Stoch, Nemec Severin Freund in Norvežan Anders Bardal izvedli brezhiben nastop za skok na stopničke na tehnično zahtevni napravi, ki kaznuje vsako najmanjšo napako.

»Ostali smo zvesti tradiciji, da imamo na skandinavski turneji vsaj en slab dan. Prevc je s četrtim mestom dosegel vrhunski izid, da pa ni skočil na stopničke, je razlog v tem, da je v obeh skokih malo zamudil na odskočni mizi. To je malenkost, ki je naredila razliko med stopničkami in mesti pod njimi. Očitno nam na Finskem stopničke niso usojene. Vseh preostalih šest fantov je Kuopiu nastopilo slabo. Škoda, ker so bile razmere za tekmo lepe, ene najboljših v sezoni, a so pokazali premalo za uvrstitev v finale. Še najbližje točkam je bil Pungertar. Tepeš je imel tukaj težave že od prvega skoka za trening in se je hitro vdal ter očitno nestrpno pričakuje polete v Harrachovu. Naglič, Dežman in Hvala so pokazali preveč nihanj, da bi bili uspešni. Glede na skromen nastop je še dobro, da gremo hitro naprej na novo tekmovališče v Trondheim in na vse skupaj čim prej pozabimo,« je o včerajšnji tekmi povedal slovenski selektor Goran Janus.

Janus je športno priznal, da je zmaga Stocha zaslužena. Poljak, ki je po tekmi pohvalil nastopa Freunda in Prevca, je trenutno v izvrstni formi in utrjuje sloves najboljšega skakalca sezone. Dobro formo Nemca Freunda potrjujeta na nordijski turneji po dve zmagi in dve drugi mesti. »V boju za veliki kristalni globus se ne bomo predali. Ne glede na razliko se bomo borili naprej, a obenem moramo biti osredotočeni tudi na to, da Prevc v skupnem seštevku ubrani drugo mesto pred Freundom, ki se mu približuje, in zadržimo tretje mesto v pokalu narodov. V športu očitno ne moreš kar naenkrat osvojiti vseh lovorik, ampak počasi napreduješ tudi tako, da zdrsneš malo navzdol, ko že misliš, da se boš povzpel na vrh. Pozna se nam odsotnost poškodovanega Kranjca, a ne bomo jokali, ampak skušali do konca sezone iztržiti čim več,« je končal Janus, ki ga ob takšnem dnevu, kot je bil včeraj v Kuopiu, ne zagrabi panika, ampak skuša na tekmovalce prenesti pozitivno miselnost, da gledajo le naprej in se ne ozirajo nazaj.

Izidi: 1.Stoch (Pol) 262,7 (126,5, 126,5), 2. Freund (Nem) 258,9 (127, 125), 3. Bardal (Nor) 257,6 (123, 127,5), 4. Prevc (Slo) 250 (123,5, 126), 5. Ammann (Švi) 249,2 (125,126), 24. Damjan 218,2 (121,5, 114), 38. Pungertar 98,8 (116,5), 42. Hvala 97,6 (114), 44. Dežman 96,5 (112), 49. Tepeš 76,1 (104,5), Naglič (vsi Slo) izpadel v kvalifikacijah, skupno: 1. Stoch 1231, 2. Prevc 1128, 3. Freund 987, 4. Kasai (Jap) 867, 5. Schlierenzauer (Avs) 799, 10. Kranjec 469,14. Jernej Damjan 381, 16. Tepeš 341, 35. Naglič 132, 37. Dežman 109, 48. Hvala 79, 69. Justin (Slo) 15, 71. Hrgota (vsi Slo) 13.