Španci so na SP na poti do finala in zlate medalje premagali tudi Slovenijo, v polfinalu v Barceloni je bil izid 26:22. Rivera je nato s Španijo v finalu povsem potolkel Dansko, izid je bil kar 35:19.

Za odhod z mesta selektorja se je Rivera odločil le nekaj dni potem, ko si je Španija že priigrala vozovnico za evropsko prvenstvo 2014 z uspešnimi nastopi v kvalifikacijah. Po nekaterih napovedih naj bi se zdaj preselil v Katar, kjer bodo priredili svetovno prvenstvo 2015 in kjer iščejo selektorja, v Perzijski zaliv pa naj bi Rivera povabil še nekdanjega igralca in kraljevega zeta Inakija Urdangarina.

Rivera je veliko uspehov dosegel tudi na klubski ravni. Z Barcelono je šestkrat osvojil naslov evropskih prvakov, v bogati trenerski karieri pa je 60-letni strateg osvojil že 70 različnih lovorik.