Danski rokometaši so po izredno slabem uvodu vendarle ujeli ritem in v današnjem prvem polfinalnem obračunu v beograjski Areni premagali Špance, ki so po prikazanih predstavah v prvem in drugem delu veljali za prve favorite turnirja. Izbranci danskega stratega Ulrika Wilbecka se bodo v nedeljskem finalu pomerili z zmagovalcem srbsko-hrvaškega dvoboja, ki se bo danes začel ob 20.15.

Španski rokometaši so v uvodnih dvajsetih minutah prevladovali, nato pa so vajeti igre v svoje roke na tekmi, kjer je pravico delil slovenski sodniški par Nenad Krstič-Peter Ljubič, vzeli evropski prvaki iz leta 2008. Tekmeci s Pirenejskega polotoka so jim vseskozi dihali za ovratnik in v 59. minuti prek krilnega igralca Victorja Tomasa izenačili na 24:24, zmagoviti gol pa je 51 sekund pred koncem tekme dosegel danski "ostrostrelec" Mikkel Hansen.

V danski izbrani vrsti je bil najbolj učinkovit Rasmus Lauge s šestimi, v španski pa Julen Aguinagalde s petimi goli.