Zanimivo, čeprav je deskanje v snežnem žlebu, kjer Ravnjak najraje tekmuje, najbolj priljubljeno onkraj Atlantika, v njem blestijo prav tekmovalci z dežele vzhajajočega sonca. »Pričakovali bi, da Japoncev na naših tekmovanjih sploh ne bi bilo, a so zares napredni. V svoji reprezentanci imajo komaj 14 let starega tekmovalca, ki je bil na X-igrah drugi. Težko je verjeti, kaj je lahko tako mlad deskar sposoben narediti, saj naš šport zahteva veliko psihičnega in fizičnega napora. Je pravi fenomen. Z drugimi tekmovalci se šalimo, da Japonci svoje tekmovalce delajo kot po tekočem traku, saj jih je res ogromno. Na vsaki tekmi spoznaš kakega novega in vsi so zelo dobri,« pojasni deskar, ki si je vzornike našel prav v Japoncih, saj so tehnično izredno dobro podkovani, izvajajo atraktivne trike, njihove vožnje pa so zelo tekoče.

Za razliko od preostalih športov na snegu je sezona deskarjev prostega sloga zelo razvlečena in se začne že avgusta na Novi Zelandiji, konča pa šele maja. Dopust mladeniča tako traja zgolj teden ali dva, letos pa je bilo zanj vse skupaj še toliko bolj naporno, saj je moral konec maja na operacijo. »Na začetku lanske sezone sem si zlomil levo zapestje, vendar sem se odločil, da bom operacijo prestavil na konec sezone. To je pomenilo, da sem celo sezono nastopal poškodovan. Zadnji teden sezone sem si nato zlomil še desno roko, ker sem ščitil poškodovano levo. Maja sem imel tako operacijo obeh zapestij in še boka. Operacija je bila kar resna, rehabilitacija pa naporna, a zdaj sem se vrnil,« pove Ravnjak. Poškodba mu ni vzela volje pred olimpijsko sezono. Ravno nasprotno. Vse skupaj je vzel za dobro izkušnjo, obenem pa trdi, da je zdaj bolje pripravljen in motiviran kot kadar koli.

Sestavni del deskanja v snežnem kanalu predstavljajo raznovrstni triki, izvirnost in uspešno izvedbo teh pa na koncu ocenijo sodniki. Prav vragolije v zraku, za katere se včasih zdi, da so na meji mogočega, Velenjčanu kri še dodatno poženejo po žilah. »Pri tem športu mi je všeč, da dopušča neko svobodo izražanja lastnega sloga in izvirnosti. Če smo še pred dvema letoma mislili, da smo zamisli za trike izčrpali, je letos vse skupaj znova šlo v višave.«

Možnosti za napredek v tem športu se tako zdijo neskončne, Ravnjak pa si za čim boljšo izvedbo trikov pomaga tudi z gimnastiko. Ob tem dodaja, da če bi bilo le mogoče, bi se vsak dan naučil kaj novega. »Blokade za napredek ni. Veliko gledam posnetke drugih tekmovalcev in iščem navdih pri njih. Skušam jih posnemati, pri tem pa želim vnesti lasten slog in način izvedbe,« pravi najstnik, ki bo februarja v Sočiju nastopil na svojih prvih olimpijskih igrah. »Z osmim mestom, ki sem ga osvojil na svetovnem pokalu v Novi Zelandiji, sem že potrdil svojo normo. Zdaj moram na lestvici ostati med trideseterico, zato večjih težav z nastopom na igrah ne bi smelo biti.«