»Skozi celoten turnir sem kazala odlično igro, kar je dobra spodbuda za tekmovanja v prihodnjih dveh mesecih, ki bodo štela za kvalifikacije na svetovno prvenstvo avgusta na Kitajskem,« je bila zadovoljna Ljubljančanka, ki je v prvem krogu odpravila najboljšo romunsko predstavnico Sonio Olario z 21:15, 21:17, v drugem krogu je izločila švedsko prvakinjo Matildo Petersen z rezultatom 21:15, 21:10, v četrtfinalu je bila suvereno boljša od svoje tekmice zadnjih let, Finke Nane Vaino, z 21:12, 21:8, v polfinalu pa ji je za uvrstitev na najvišjo stopničko zmanjkalo moči in je klonila proti Korejki Na Young Kim z 12:21, 8:21.

Odprtega prvenstva Romunije so se poleg olimpijke Tvrdyjeve udeležili še trije mladi obetavni slovenski igralci badmintona Alen Roj, Kek Jamnik in Primož Flis, ki pa so izgubili že v kvalifikacijah.

Na tekmovanju sta nastopili tudi dve slovenski dvojici, in sicer Tvrdyjeva v mešanih dvojicah z Jamnikom, kjer sta po dobri igri in zmagi v prvem krogu proti danski navezi Henriksen/Petersen z 21:18, 19:21, 21:19 nato v drugem krogu klonila proti korejski dvojici Park/Eo z 18:21, 16:21. V prvem krogu je izpadla moška dvojica Jamnik/Roj.