Ponomarenkova je osvojila tretjo kolajno na svetovnih prvenstvih, vse si je priveslala na 200 metrov. Leta 2006 v Szegedu je bila druga, preostali dve bronasti medalji je osvojila v Duisburgu leta 2007 in letos. »Super. Prvič sem na enem svetovnem prvenstvu veslala v dveh finalih in dosegla dve vrhunski uvrstitvi. Veslanje na 200 metrov je bilo slabše od tekme v soboto na 500 metrov, a sem vseeno osvojila kolajno. Na 200 metrov sem bila bolj živčna, ker sem v soboto videla, da sem konkurenčna najboljšim. Že treningi so nakazovali, da sem v dobri formi, vendar je bilo to treba prenesti na tekmo, kjer predvsem ne smeš delati napak. Presrečna sem, da mi je po dolgem času znova uspelo priti na zmagovalni oder,« je povedala Špela Ponomarenko Janić, ki je letos z možem in trenerjem Stjepanom očitno dobro načrtovala pripravljenost. Potem ko je lani ostala brez finala A na olimpijskih igrah v Londonu, so letos posebej pazili, da ni bila utrujena in se je počutila dobro, zato je dosegla celo najboljše čase v karieri.

»Ta teden je bilo v zvezdah očitno zapisano deveto mesto. Biti deveti na svetu na mirnih vodah ni kar tako. Imam že ideje, kako bomo naslednje leto še više,« je povedal Jošt Zakrajšek.šr