Tekma v Rusiji se je za domače nogometaše in navijače začela kot nočna mora, saj so Nemci po zadetkih Mkitarjana in Reusa v peti minuti vodili že z 2:0 in tako praktično že takrat odločili potnika v četrtfinale. Rusi so kljub bledi igri v drugem polčasu dvakrat uspeli znižati zaostanek na en gol, a so imeli gostje iz Dortmunda vselej pripravljen hiter odgovor, ki je njihovo prednost vrnil na varnih +2. Za Zenit sta zadela Šatov in z bele točke Hulk, nemško prevlado v Sankt Peterburgu pa je z dvema goloma v drugem polčasu potrdil Lewandowski.

Pri Olympiacosu se niso ustrašili velikega tekmeca, saj so že pred tekmo napovedovali zmago. Ob glasni podpori s tribun so bili grški prvaki večino tekme boljši tekmec in pokazali več borbe in želje po zmagi, za kar so bili nagrajeni s po enim golom v vsakem polčasu, Angleži pa so nekaj več pokazali le v zaključku srečanja, ko so se domači usmerili v branjenje sanjskih 2:0. Grška obramba je v zaključku odbila vse napade rdečih vragov in Olympiacos se je veselil odmevne zmage. Strelca za zmago domačih sta bila Dominguez v 37. minuti in Campbell, posojen igralec iz Arsenala, v 55. minuti.

Olympiakos – Manchester U. 2:0 (1:0)

Strelca: Dominguez 37., Campbell 55.

Postavi:

Olympiakos: Jimenez, Holebas, Marcano, Maniatis, Manolas, Perez (Valdez 86.), Ndinga, Leandro, Olaitan, Dominguez (Machado 76.), Campbell (Fuster 67.)

Manchester United: De Gea, Ferdinand, Vidić, Evra, Smalling, Carrick, Valencia (Welbeck 60.), Young, Cleverley (Kagava 61.), Rooney, Van Persie

Zenit – Borussia D. 2:4 (0:2)

Strelci: Šatov 58., Hulk 69. (11-m.); Mkitarjan 4, Reus 5., Lewandowski 61., 71.

Postavi:

Zenit: Lodigin, Anjukov (Smolnikov 83.), Lombaerts, Criscito, Neto, Fajzulin (Keržakov 84.), Aršavin (Timoščuk 15.), Witsel, Šatov, Hulk, Rondon

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Friedrich, Piszczek, Papastatopulos, Schmelzer, Kehl, Sahin, Mkitarjan (Aubameyang 70.), Reus (Hofmann 85.), Grosskreutz (Durm 90.), Lewandowski