Okoli tisoč angleških navijačev, ki so se odločili za obisk črnogorske prestolnice in ogled srečanja, so z velikim začudenjem spremljali medsebojno obračunavanje črnogorskih navijačev. Ti so po nekaterih podatkih med pretepom posegali tudi po ostrejših predmetih, eden izmed njih pa naj bi imel pri sebi celo nož. Srboriteže so uspeli umiriti šele posebne policijske enote, tamkajšnji mediji pa poročajo tudi o manjšem številu poškodovanih, ki so bili kasneje prepeljani v bolnišnico.

Čeprav je druženje navijačev obeh reprezentanc pred tekmo minilo v prijateljskem duhu, jo je pred stadionom skupil angleški navijač, ki je obležal v mlaki krvi. Na srečo je šlo le za osamljen primer, prav tako pa navijačeve poškodbe naj ne bi bile težje narave.

Tekma se je sicer končala z rezultatom 1:1. Za Angleže je že v 6. minuti zadel Wayne Rooney, za izenačenje pa je v drugem polčasu poskrbel Dejan Damjanović.