Barcelona je včeraj gostila Celto iz Viga, z zmago s 3:0 pa je skočila na drugo mesto pred madridski Real, ki se je opekel v Sevilli. A po tekmi v vrstah Kataloncev ni bilo razloga za preveliko veselje, saj je vse pretresla poškodba Valdesa, ki je v 21. minuti tekme v bolečinah obležal zaradi poškodovanega kolena, nekaj minut kasneje pa so ga na nosilih odnesli z igrišča.

Dolgoletni vratar Barcelone, ki po koncu sezone zapušča klub, se je od navijačev moral posloviti predčasno in s solzami v očeh, a žal ne ne s solzami sreče.

Valdes je bil s stadiona prepeljan v bolnico, kjer so pregledi potrdili, da sije strgal vezi v desnem kolenu in bo zato moral na operacijo, po kateri ga čaka vsaj 6 mesecev počitka. Vratar Barcelone je torej že končal svojo zadnjo sezono pri Katloncih, izgubljen pa je tudi za svetovno prvenstvo v Braziliji.