Kraljevi klub je zahvaljujoč bogatim sponzorskim in televizijskim dogovorom imel lani za kar 519 milijonov evrov prihodkov in to kljub dejstvu, da nogometaši niso osvojili ene same lovorike. S tem so prekašali domače tekmece iz Barcelone, ki so se znašli na drugem mestu, tretje mesto pa je zasedel aktualni evropski prvak Bayern.

Na četrto mesto se je uvrstil v letošnji sezoni neuspešni Manchester United, s kar 81-odstotnim porastom prihodkov pa se lahko pohvali Paris Saint-Germain, ki je peti. V blagajno francoskih prvakov je nakapalo skoraj 400 milijonov evrov. »PSG je najhitreje rastoči klub v t.i. denarni ligi. Tako visoko mesto ni zasedel še noben francoski klub. Pričakujemo, da bo postal stalni član najbogatejše peterice. Klub ima podporo katarskih lastnikov in sponzorjev,« je ocenil Austin Houlihan iz Deloitte.

Po poročanju Reutersa, gospodarska kriza največjih dvajset nogometnih klubov ni prizadela, saj so njihovi prihodki narasli za osem odstotkov in znašajo 5,4 milijarde evrov.