Ko je izkušeni Marko Šuler v drugi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu dosegel avtogol, so nogometaši Olimpije dobili krila, a Mariborčani niso bili v šoku. »Takšne stvari se dogajajo tudi večjim ekipam in igralcem. Ko je vratar Handanović žogo odbil v prečko, mi je po glavi rojilo sto stvari, kako naj reagiram. Nisem imel veliko možnosti, kaj naj naredim, ker enostavno ni bilo dovolj časa, da bi žogo spravil stran od mreže. To je sestavni del nogometa, tudi zaradi takšnih stvari ljudje prihajajo na stadione,« je enega ključnih trenutkov tekme opisal štoper Maribora Marko Šuler, ki je dovolj izkušen, da ga dogodek ni vrgel iz tira in potrl, ampak se je normalno pripravil na nadaljevanje. »Med odmorom v slačilnici ni bilo panike, ker smo vedeli, da bomo zabili gol, saj imamo dovolj kakovosti, ki je zgrajena na trdem delu. Nismo umirali v lepoti, ker se hitro pozabi, ostane pa izid. Lepo je bilo videti pravo vzdušje na tribunah,« je dodal 31-letni Korošec. Upanje navijačev Olimpije na uspeh na tekmi leta je trajalo le devet minut. Nusmir Fajić je po izjemno lepi akciji gostov izid izenačil na 1:1, nadaljevanje pa je bilo za serijske slovenske prvake le rutina na poti do cilja. »Tekma, v kateri smo bili dovolj zreli in izkušeni za napredovanje v finale. Olimpiji čestitke za dobro predstavo, v katero je vložila ogromno energije, mi pa smo si finale bolj želeli,« je bil jedrnat v oceni trener Maribora Ante Šimundža. Ni bil vesel le zaradi napredovanja v finale pokala, ampak tudi zaradi novic iz Kranja, kjer je Koper, prvi zasledovalec v državnem prvenstvu, le remiziral s Triglavom, kar pomeni, da imajo vijoličasti na lestvici dve točki prednosti.

Nogometaši Olimpije so v tekmo vložili vse, kar so trenutno sposobni, kar pa je bilo dovolj le za remi. Trener Olimpije Milorad Kosanović ni kazal pretirane žalosti po novem športnem neuspehu, potem ko je Mariboru čestital za napredovanje v finale. »Na vsaki izmed štirih tekem z Mariborom smo prikazali boljšo igro. Na povratni tekmi smo igrali dobro, v prvem polčasu celo odlično. Finale smo zapravili v prvem polčasu prve tekme v Ljudskem vrtu. Na vsaki tekmi, ko prejmemo gol, postanemo povsem drugačno moštvo. Izgubimo samozavest, ker se zavedamo, kako težko dosežemo gol. Trenutno ničesar ne morem spremeniti. Vse je bilo zamujeno pozimi, ko bi za kaj več morali pripeljati tri, štiri nove igralce. To, kar je Olimpija pokazala spomladi, je celo več glede na njene sposobnosti,« se je izmotaval ob ostrih novinarskih vprašanjih Milorad Kosanović.