Čeprav je City veljal za favorita, so v tekmo bolje vstopili nogometaši Sunderlanda. Moštvo Gusa Poyeta je v 10. minuti doseglo edini zadetek v prvem polčasu, med strelce pa se je vpisal Fabio Borini.

V nadaljevanju so sinje modri le zaigrali bolje, za izenačenje pa je v 55. minuti z izjemnim strelom s približno 20 metrov poskrbel Yaya Toure. Le minuto kasnejje zasedbo Manuela Pellegrinija v vodstvo popeljal Samir Nasri, končni rezultat 3:1 pa je v 90. minuti postavil rezervist Jesus Navas.

Meščani so z zmago na Wembleyju osvojili svoj prvi ligaški pokal po letu 1976. »Morali smo zmagati. Tekma je bila za nas zelo pomembna. Glede na prikazano igro v drugem polčasu smo si zmago zaslužili. Danes smo dokazali, da smo izvrstna ekipa,« je po tekmi dejal Toure.