Potem ko je Tabor iz Sežane, ki ima prvoligaške ambicije, dobro začel tekmovanje v drugi slovenski nogometni ligi, je popustil in zdrsnil na peto mesto ter za vodilnim Grosupljem zaostaja že sedem točk.

Matić zamenjal Bolgara Aleksandrova

Po porazu na derbiju z Nafto in remiju na primorskem derbiju z Biljami se je vodstvo kluba s Krasa odločilo za šok terapijo in odslovilo 33-letnega bolgarskega trenerja Radostina Aleksandrova. V dveh letih je rdeče-črne vodil na 66 uradnih tekmah, na katerih je dosegel 34 zmag in 18 remijev ter 14-krat izgubil. Postavil je tudi klubski rekord, saj ekipa ni prejela gola kar 897 minut in bila neporažena na 17 ligaških tekmah zapored.

Novi trener Tabora je postal nekdanji slovenski reprezentant Darijan Matić, ki je bil kapetan Olimpije, ko je po 21 letih znova dvignila pokal za naslov državnega prvaka. V lanski sezoni je 42-letni strokovnjak vodil Triglav, ki je v dodatnih kvalifikacijah za prvo ligo izgubil z Domžalami. Vodstvo Tabora mu je dalo nalogo, da klub popelje v prvo ligo.

Zildžović že tretjič trener Krškega

Po sedmih zaporednih porazih so se za zamenjavo trenerja odločili tudi v Krškem, ki je na 13. mestu s šestimi točkami, medtem ko imajo zadnje Jesenice pet točk. Krško, je nekoč igralo tudi v prvi slovenski ligi, je zapustil Rok Zroko, novi trener pa je 55-letni Adnan Zildžović.

Zildžović je doslej kot kar štirikrat vodil novomeško Krko, dvakrat Krško, bil pa je tudi trener Bele krajine, Drave Ptuj, Radomelj in Rudarja Velenje. V tujini je deloval v Albaniji, BiH in Savdski Arabiji.

Priporočamo