Nigerija je prvenstvo, na katerem afriške reprezentance igrajo brez zvezdnikov, ki so na delu v tujini, začela slabo, saj je v prvem krogu z 1:2 izgubila proti Maliju. Zmagovalci lanskega afriškega pokala narodov so se tokrat zavedali, da proti Mozambiku zanje šteje le zmaga, ki so jo na koncu tudi dosegli, a ne brez truda.

Nogometaši Mozambika so sanjsko začel tekmo, saj jih je kapetan Khan v 10. minuti popeljal v vodstvo, ko se je odločil, da bo prosti strel na skoraj polovici igrišča izkoristil kar za neposreden strel na gol, po dobrem strelu pa je žoga preletela vratarja Nigerije in končala v mreži.

Izjemen zadetek ni zmedel Nigerijcev, saj so ti že v naslednjih treh minutah zadeli dvakrat in videti je bilo, da se bodo sprehodili do zmage, toda priigrali so si jo šele v drugem polčasu, kajti Mozambik je po golu Dioga v 20. minuti ob odmoru v rokah držal neodločen izid.