Garcia je 18 mesecev raziskoval domnevno poneverjanje glasov pri dodeljevanju omenjenih prvenstev, nato pa izdal poročilo oziroma mnenje. Pred tedni se je pritožil, saj glavni sodnik, Nemec Hans-Joachim Eckert, po njegovem mnenju povzetka poročila ni pravilno predstavil javnosti. Dejal je, da je bilo poročilo sodnika "nepopolno in nepravilno", v njem pa je našel "številna nepopolna in napačno prikazana dejstva".

Fifa pa je danes sporočila, da Eckertovo mnenje ni zaključno poročilo in s tem ni pravno zavezujoče. "Poročilo ne navaja kršitev pravil s strani obtoženih, prav tako pravnemu telesu ne predlaga kazni obdolžene osebe," so zapisali v današnjem poročilu Fife.

Mednarodna nogometna zveza je Rusijo in Katar, kljub nedvoumnim ugotovitvam iz poročila Michaela Garcie, oprala suma korupcije, tako da omenjeni državi ostajata gostiteljici nogometnih svetovnih prvenstvih leta 2018 in 2022. Fifa zaradi pravnih razlogov poročila ni želela razkriti javnosti v celoti. Namesto celotnega poročila je Eckert predstavil povzetek najpomembnejših odkritij in zaključke.

V enoletni preiskavi sumov o večmilijonskih podkupninah so se člani preiskovalnega odbora pogovorili s 75 pričami in zbrali okrog 200.000 strani gradiva. Podali so mnenje, da ni bilo dokazov o korupciji in s tem tudi ni potrebno ponovno odločanje o organizatorju SP ali odpiranje nove preiskave. Garcia pa je že takrat napovedal, da se bo pritožil, kajti Eckert je po njegovem mnenju predstavil izkrivljen in nenatančen povzetek dejstev in zaključkov, predstavljenih v poročilu.