Junak srečanja je bil romunski branilec Cosmin Moti, ki je, potem ko je bil v 119. minuti izključen domači vratar Vladisalv Stojanov, stopil v gol in nasprotniku ubranil dve enajstmetrovki. Poleg tega je kot prvi za svojo ekipo stopil k beli točki in tudi to nalogo opravil z odliko.

»To je neverjetno, to so sanje. Ne najdem besed, s katerimi bi opisal občutke,« je po tekmi dejal nekdanji član bukareškega Dinama. »Bilo je noro. Uspehu si v nekem trenutku tako zelo blizu, v drugem pa tako zelo daleč, na koncu pa zmagaš. To je največja tekma mojega življenja. Nikoli je ne bom pozabil,« je še dejal 29-letni nogometaš.

Ludogorec je tekmo po rednem delu dobil z rezultatom 1:0 (zadetek je v 90. minuti dosegel Brazilec Wanderson), s čimer je izničil prednost Romunov s prve tekme v Bukarešti. Ker po dveh odigranih podaljških zadetek ni padel, so sledili kazenski streli, po katerih so, zlasti po zaslugi izjemnega Motija, slavili Bolgari.