Bayern je namreč po 17 krogih prepričljivo prvi na prvenstveni lestvici, ima 45 točk in razliko v golih 41:4. Oba podatka sta rekordna, saj je z zgolj štirimi prejetimi zadetki bavarski klub popravil lasten rekord iz sezone 2012/2013, ko je v prvi polovici sezone dobil le sedem golov (ta rekord si je sicer doslej delil s Stuttgartom iz sezone 2003/04). Od teoretično 51 možnih točk pa jih ima 45, eno več kot lani ob tem času, kar je tudi nov rekord bundeslige.

"Seveda smo veseli zmage. Ampak skorajda mi je žal za Mainz, dali so vse od sebe in bi si zaslužili točko. Mi smo v prvem polčasu puščali preveč prostora na sredini in nismo imeli najboljše obrambe, a na koncu se je izšlo," je po tekmi dejal zvezdnik Bayerna Arjen Robben, potem ko je v 90. minuti zabil odločilni gol za končno zmago z 2:1. Zanj je bil to 101. zadetek v dresu bavarskega kluba.