Na prvi tekmi je največji zvezdnik Barcelone Lionel Messi zabil oba gola na tekmi, včeraj pa mu je Tito Vilanova namenil počitek, kar se je Argentincu v zadnjih letih pripetilo zelo redko. Messiju so na klopi za rezervne igralce družbo delali še nekateri standardni člani udarne enajsterice - Sergio Busquets, Jordi Alba in Victor Valdes -, prost večer pa so dobili Xavi, Andres Iniesta in Gerard Pique.

Kljub vsem spremembam v enajsterici je srečanje na Nou Campu vseeno potekalo po pričakovanjih. Barcelona je imela veliko terensko premoč in večino časa oblegala vrata gostov, ki so morali kar petkrat po žogo v svojo mrežo. Rezultat se je prvič spremenil v 17. minuti, ko je zadel Thiago Alcantara, v 26. minuti pa je bilo že 3:0, ko je dva gola dodal David Villa. V drugem polčasu je delo z »dvojčkom« dokončal Alexis Sanchez.

Barcelono v četrtfinalu čaka neugodna Malaga, madridski Real pa se bo pomeril z Valencio. Druga dva para sta Atletico Mardid – Betis in Zaragoza – Sevilla.