Real je imel ves čas tekme terensko premoč, a je ni znal kronati. Pripravil si je kar nekaj priložnosti, za neučinkovitost je bil kaznovan v 69. minuti, ko je po protinapadu v polno zadel Edin Džeko. Brazilec Marcelo je v 76. minuti izenačil, za novo vodstvo sinje modrih je poskrbel Srb Aleksandar Kolarov. V 87. minuti je Karim Benzema spet izenačil, zmago pa je domačim priskrbel Cristiano Ronaldo.

Tudi v drugi tekmi skupine je odločitev prišla v zadnjih minutah. Ajax se je v Dortmundu odlično branil, toda v 87. minuti je njihovega vratarja vendarle premagal Poljak Robert Lewandowski.

Tako kot lani, ko je izgubil proti Realu, je tudi letos hrvaški prvak Dinamo iz Zagreba ligo začel s porazom. Na Maksimirju ga je ugnal Porto, za zmago 2:0 sta poskrbela Lucho Gonzales in Steven Defour, ki je gol dosegel v sodniškem podaljšku. PSG je proti Dinamu iz Kijeva vprašanje zmagovalca rešil že v prvem polčasu, dobil ga je s 3:0. Iz enajstmetrovke je domače v vodstvo popeljal Zlatan Ibrahimović, nato so gole dosegli še Tiago Silva, Alex in Javier Pastore ter MIguel Veloso za Ukrajince.

V skupini B so identični zmagi zabeležili gosti. Arsenal je z 2:1 ugnal Montpellier, z istim izidom je bil Schalke boljši od Olympiacosa. AC Milan je v skupini C slabe predstave s prvenstva nadaljeval v obračunu z Anderlechtom, ki je iztržil remi brez zadetkov, Malaga pa je bila zanesljiva v dvoboju z Zenitom iz St. Peterburga, blestel je mladi zvezdnik Isco Gonzalo, k zmagi 3:0 je prispeval dva gola.