Po koncu evropskega prvenstva je Mednarodna nogometna zveza objavila najnovejšo kakovostno lestvico svojih članov, na kateri so se na novo premešale karte.

Slovenska reprezentanca je izgubila štiri mesta in je zdaj 34., vodi še naprej svetovni in evropski prvak Španija. Na drugem mestu je znova Nemčija, ki je prehitela Urugvaj. Razlika med prvo in drugouvrščenim znaša 189 točk. Italija je kljub visokemu porazu v finalu Eura proti Špancem z 0:4 na lestvici pridobila kar šest mest in je po novem šesta. Prav tako je izboljšala svoj položaj Portugalska, ki je izgubila v polfinalu proti novim-starim prvakom; napredovala je za pet mest in je peta ekipa na svetu. Iz prve deseterice je izpadla Brazilija, ki je izgubila šest mest in je po novem 11.

Najnevarnejša slovenska tekmeca v prihajajočih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2014 sta ohranila oziroma izboljšala svojo uvrstitev. Švica je ohranila 21. mesto, Norveška pa je s 26. mesta znova skočila na 24. mesto. Albanija je 75., Ciper 122., Islandija pa 129.

Kar dobro so uvrstitev po Euru na lestvici popravili Čehi. Četrtfinalisti EP so skočili za devet mest in so po novem 18., gostiteljici Poljska in Ukrajina sta tudi popravili svojo uvrstitev. Ukrajinci so 46., Poljaki pa 54.