Danska - Portugalska 2:3

Portugalci so v prvem polčasu že vodili z 2:0, a so se trmasti Danci vrnili v igro in v 80. minuti celo izenačili. Zmago je Portugalcem v zaključku tekme nato vendarle prinesel rezervist Varela.

Nizozemska – Nemčija 1:2

Nizozemci so še enkrat več razočarali svoje navijače, saj so bili proti Nemcem dokaj nemočni. "Elf" je do zmage popeljal dvakratni strelec Mario Gomez, za tulipane pa je v drugem polčasu zadel Van Persie.

Po dveh tekmah so si Nemci praktično že zagotovili napredovanje v četrtfinale (v primeru poraza proti Danski in zmagi Portugalcev proti Nizozecem bi imele vse tri ekipe šest točk in odločala bi gol razlika z medsebojnih tekem), za drugo mesto pa so v igri še vse ostale tri ekipe, a imajo Nizozemci daleč najslabše izhodišče, ki morajo sedaj upati na nemško zmago proti Dancem, sami pa morajo visoko premagati Portugalsko.