Barcelona je povedla že v 16. minuti, ko je zadetek dosegel Cesc Fabregas, ki je s tem golom postal najboljši klubski strelec v letošnjem pokalu, v katerem je kot edini dosegel tri zadetke. Na drugi gol so morali gledalci na Camp Nouu čakati vse do 81. minute, ko je dvome o zmagovalcu razblinil Xavi.

Zanimiv je podatek, da sta se do sedaj Barcelona in Valencia v polfinalih pokala srečali že petkrat, zmagovalec njunega dvoboja pa je potem vedno slavil še v finalu. To zagotovo ne bo razveselilo baskovskega moštva Athletica, ki je že v torek zmlel tretjeligaša Mirandesa s 6:2. Finale med Baski in Katalonci bo ponovitev finala iz leta 2009, ko je Barcelona zmagala s 4:1, podoben razplet pa verjetno lahko pričakujemo tudi letos. Finalni obračun bo odigran 25. maja.