Tekma 19. kroga angleške druge lige (Championship) med Nottingham Forestom ter Leeds Unitedom je minila v znamenju spomina na tragično preminulega Garryja Speeda. Nanj so se v enajsti minuti srečanja z enajst minut dolgim prepevanjem njegovega imena spomnili gostujoči navijači, ki jih je nekdaj odlični nogometaš navduševal kar osem let.

Speed je za klub z Ellen Roada nosil dres s številko 11 ter zanj zaigral na 312 tekmah, nato pa leta 1996 prestopil k Evertonu. Na najboljši možni način so se Speedu poklonili tudi nogometaši Leedsa, ki so nasprotnika ugnali z visokih 4:0.

"Gary Speed je bil fantastična oseba in želel sem si, da moji igralci odigrajo tekmo v njegov spomin. Bilo mi je težko pri srcu, a sem ponosen, da sem na ta večer vodil moštvo Leedsa. Navdušen sem, da smo zmagali za Garyja,“ je po tekmi vidno ganjen dejal trener gostov Simon Grayson.