Matavž je tekmo proti nekdanjemu klubu začel v prvi enajsterici PSV-ja, zadetek pa je dosegel v 55. minuti, ko je povišal na 5:1. Tekma je bila odločena že v prvem polčasu, ki so ga domači dobili s 3:0. Po golu Matavža je PSV dosegel še en zadetek, med strelce pa se je zanimivo vpisalo šest različnih strelcev. Slovenski reprezentant je zelenico zapustil v 82. minuti, ko ga je zamenjal nekdanji nizozemski reprezentant Jan Vennegoor of Hesselink.

Za Matavža je bil to šesti ligaški zadetek v desetem nastopu za PSV, pred prestopom pa je na štirih tekmah za Groningen zadel trikrat. S skupno devetimi zadetki je trenutno tretji strelec nizozemskega prvenstva, PSV pa s tekmo več na drugem mestu za vodilnim AZ-jem zaostaja za tri točke.