Bayern je v Münchnu ugnal Villarreal s 3:1 in se prebil med najboljših 16 klubov v Evropi. Bavarci so povedli v tretji minuti prek Franka Riberyja, v 23. minuti je bavarsko vodstvo podvojil Mario Gomez, Jonathan De Guzman je znižal na 1:2 v 50. minuti, toda zmago Nemcem je v 69. minuti zagotovil Ribery s svojim drugim golom na tekmi. Derbi večera med Napolijem in Manchester Cityjem, ki so ga vodili slovenski sodniki na čelu z Damirjem Skomino, pa so dobili gostitelji z 2:1. Italijane je v vodstvo popeljal Edinson Cavani (17.), Mario Balotelli je v 33. minuti izid poravnal, toda Cavani je v 49. minuti znova zadel za Napolijevo vodstvo in zmago. V zadnjem krogu Manchester City gosti Bayern, že "izločeni" Villarreal pa Napoli.

V skupini B je bila ena tekma odigrana že pozno popoldne, in sicer je Lille v gosteh premagal moskovski CSKA z 2:0 ter ostal v igri za nadaljevanje tekmovanja. Lille je z avtogolom v vodstvo popeljal Vasilij Berezucki (49.), Moussa Sow pa je postavil končni izid (64.). Francozi pa so z zmago Interju še pred začetkom tekme v gosteh pri Trabzonsporju zagotovili napredovanje. Italijani so sicer v Turčiji igrali 1:1. Za Trabzonspor je zadel Halil Altintop (23.), za Inter pa Ricky Alvarez (18.). V zadnjem krogu Lille gosti Trabzonspor, Inter pa CSKA.

Manchester United je v derbiju skupine C gostil Benfico in osvojil točko za 2:2. Portugalci so po avtogolu Phila Jonesa povedli v tretji minuti, Dimitar Berbatov je (iz prepovedanega položaja) izenačil v 30. minuti, Darren Fletcher pa je v 59. minuti rdeče vrage popeljal v vodstvo. Toda to je trajalo le minuto, saj je takoj znova izenačil Pablo Aimar in postavil končni izid. Na drugi tekmi skupine je Otelul Galati, pri katerem Nejca Skubica ni bilo v ekipi, izgubil proti Baslu z 2:3. Za Švicarje, ki tako še upajo na preboj v osmino finala (v zadnjem krogu gosti Manchester United), so zadeli Fabian Frei (10.), Alexander Frei (14.) in Marco Streller (37.), za odpisane Romune, ki v zadnjem krogu gostujejo pri Benfici, pa sta bila uspešna Gabriel Giurgiu (75.) in Liviu Antal (81.).

V skupini D je madridski Real pričakovano premagal zadnjeuvrščeni zagrebški Dinamo s 6:2. Že v drugi minuti je zadel Karim Benzema, štiri minute zatem pa je pravi polom Dinama napovedal Jose Callejon. Ta scenarij se je začel uresničevati v deveti minuti po lepem zadetku Gonzala Higuaina (vse delo je opravil sam) za 3:0, Mesut Özil je v 20. minuti povišal na 4:0 (Real je tako postal prvi klub v zgodovini lige prvakov s štirimi goli v prvih 20 minutah), Callejon pa je v 49. minuti s svojim drugim golom poskrbel za 5:0. Benzema je v 66. minuti zadel za 6:0, Dinamo pa je v 81. in 90. minuti prek Fatosa Beqiraja in Ivana Tomečaka le "popravil vtis". Olympique Lyon in Ajax sta se razšla brez golov, kar pomeni, da Ajax za napredovanje potrebuje "le" točko z domačega dvoboja proti Realu.

V sredo bodo na sporedu še tekme v skupinah od E do H: Bayer Leverkusen - Chelsea, Valencia - Genk, Arsenal - Borussia Dortmund, Olympique Marseille - Olympiakos Pirej, Zenit Sankt Peterburg - Apoel Nikozija, Šahtar Donjeck - Porto, Bate Borisov - Viktoria Plzen in Milan - Barcelona.