Po predstavitvi vseh reprezentanc Smučarske zveze Slovenije je bila na Brdu pri Kranju volilna skupščina, ki so jo morali na krovni zimski športni organizaciji izvesti po presenetljivem junijskem odstopu Enza Smrekarja. Edini kandidat je bil Luka Steiner, dolgoletni podpredsednik SZS, ki je zvezo uradno vodil od junija. Devetintridesetletni predsednik uprave Športne loterije je dobil šestmesečni mandat, volilna skupščina z rednim štiriletnim mandatom bo znova spomladi prihodnje leto.

Steiner je v svoji predstavitvi izpostavil bistvene usmeritve v kratkem mandatu, v katerem je poudaril, da se morajo v prvi vrsti bolje spoznati ter postaviti temelje za nadaljevanje. Njegove glavne usmeritve bodo, kot se je izrazil, športniki, poslovanje, sodelovanje, komunikacija in infrastruktura. »Prva prioriteta pa je nemoten potek olimpijske sezone,« je v svojem govoru izpostavil Luka Steiner.

Velenjčan je postal deveti predsednik Smučarske zveze Slovenije. Pred njim so SZS vodili: Danilo Dougan (med letoma 1948 in 1963), Niko Belopavlovič (med letoma 1963 in 1974), Janez Kocijančič (med letoma 1974 in 1984), Janez Zajc (med letoma 1984 in 1992), Stane Valant (med letoma 1992 in 2010), Tomaž Lovše (med letoma 2010 in 2012), Primož Ulaga (med letoma 2012 in 2013), Enzo Smrekar (med letoma 2013 in 2025).

Izpostavimo še poročilo nadzornega odbora SZS, ki je izkazal nezadovoljstvo nad upravljanjem biatlonskega centra na Pokljuki. Le-ta se bliža šestštevilčnemu evrskemu primanjkljaju. V negativnem finančnem stanju se je znašel tudi Zavod SLOSKI, ki ima pod okriljem tekme svetovnega pokala v Kranjski Gori (ženska tekma) in Planici.

Priporočamo