* Dvorana Tivoli, gledalcev 800, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Majkič (Trbovlje), Krejič (Kranj).

* Union Olimpija: Rupnik 10 (2:2), Prepelič 5, Blažič 13 (7:7), Rannikko 3, Salin 7 (2:2), Bubnić 4, Perković 9 (1:1), Močnik 6, Sulejmanović 6, Omić 11 (1:5).

* Maribor Messer: Marić 6, Pelko 17 (3:4), Cej 8 (3:4), Jovanović 1 (1:2), Jereb 3, Ruphin 10 (2:5), Josipović 11 (3:4).

* Prosti meti: Union Olimpija 13:17, Maribor Messer 12:19.

* Met za tri točke: Union Olimpija 3:10 (Rannikko, Prepelič, Salin), Maribor Messer 6:20 (Pelko 4, Jereb, Cej).

* Osebne napake: Union Olimpija 27, Maribor Messer 24.

* Pet osebnih: Sulejmanović (33.), Perkovič (38.), Bubnič (38.), Josipovič (40.).

Letošnji polfinale DP so odprli Ljubljančani in Mariborčani, slednji pa so v ligi za prvaka košarkarje iz slovenske prestolnice dvakrat presenetili. Boljši so bili tako v Ljubljani kot v Mariboru. Kljub temu je bila Olimpija velik favorit tega polfinalnega para tudi po besedah Igorje Kuzme, trenerja Maribor Messerja, čeprav so Mariborčani jasno povedali, da bodo skušali Olimpijo znova presenetiti.

Prvič koš na tekmi je za mariborsko zasedbo zadel Igor Marič, vendar so v nadaljevanju vodili Ljubljančani, ki pa jim ni uspelo, da bi prišli do občutnejše prednosti. Tako je Marič s svojim drugim uspešnim metom znižal na 13:15, Olimpija pa je nato prvo četrtino dobila z 21:16.

Povsem drugače pa se je odvijala druga četrtina. Klemen Prepelič je svoje prve točke dosegel v 14. minuti, z njegovo trojko pa je Olimpija povedla že s 30:18. Dotlej so gostitelji zadeli kar 13 od 20 metov iz igre, tudi do polčasa pa je bil odstotek izkoristka metov prek 50 odstotkov (59 odstotkov, 13:22). Mariborčani so bili v tem pogledu veliko slabši, saj so v koš pretvorili le osem od 23 poskusov.

Tudi v tretjem delu gostom met ni stekel. Ko je Alen Omić v 24. minuti zadel svoj drugi met na tekmi, so gostitelji povedli že z več kot 20 točkami razlike (46:25), zadnja četrtina pa se je začela z izidom 58:30. V tretjem delu so namreč Mariborčani zadeli le še en met iz igre (9:31), vseh ostalih pet točk pa iz prostih metov. Olimpija zato v nadaljevanju ni imela več veliko dela, da je prišla do gladke zmage. Najboljši strelec je bil sicer v vrstah poražene ekipe Jure Pelko (17), Jaka Blažič pa mu je sledil s 13 točkami in je bil najučinkovitejši igralec zmagovalcev.

Druga polfinalna tekma teh dveh ekip bo torek, 7. maja, ob 18. uri v Mariboru.