* Dvorana Stožice, gledalcev 5200, sodniki: Perez (Španija), Cmikiewitz (Poljska), Ozolš (Latvija).

* Union Olimpija: Jackson 2, Marinelli 7, Joksimović 15 (2:3), Salin 9 (6:7), Gailius 9 (2:2), Bubnić 18 (3:3), Omić 7 (5:8), Drobnjak 5, Stepheson 12 (2:3).

* Banvit Bandirma: Rowland 15 (7:8), Davis 7 (1:2), Meija 26 (8:10), Aminu 6 (2:2), Simmons 9, Kuqo 12 (2:2), Özer 2, Veyseloglu 3.

* Prosti meti: Union Olimpija 20:26, Banvit Bandirma 20:24.

* Met za tri točke: Union Olimpija 8:25 (Joksimović 3, Marinelli, Salin, Gailius, Bubnić, Drobnjak), Banvit Bandirma 2:13 (Simmons, Veyseloglu).

* Osebne napake: Union Olimpija 27, Banvit Bandirma 26.

* Pet osebnih: Simmons (40.).

Ljubljančani so drugi del drugoligaškega evropskega klubskega tekmovanja začeli precej neuspešno, saj so najprej doma tesno s 66:69 klonili proti Hapoelu, na drugi tekmi pa je v Kijevu domača ekipa Budivelnik slavila z 88:76.

Zmaji so bili tako pred zahtevno nalogo; prvič zmagati pred svojimi navijači in ostati v igri za nadaljevanje evropske sezone, tekmec pa je bil neugoden. Banvit Bandirma je namreč vodilna ekipa turškega prvenstva. Na koncu je obveljal pregovor o tretjem poskusu in zmaji so le dosegli prvo zmago.

Po začetnem vodstvu domačih so pobudo hitro prevzeli Turki in jo obdržali večji del prvega polčasa. Na začetku je bil za domače nerešljiva uganka Sammy Meija, ki je v prvi četrtini dosegel 13 točk, prednost Banvita pa je v 16. minuti narasla na +10 (40:30). A ob koncu so se zmaji prebudili, trojka Dražena Bubnića in koši Alexa Stephensona, zadnjega je dosegel prav v zadnji sekundi, so prinesli izenačenje na 42:42.

Domači so spodbuden niz kljub poškodbi kapetana Dragiše Drobnjaka v 17. minuti (do konca ni več zaigral) potegnili še v drugi polčas, toda po vodstvu 55:50 so se ustavili in spet dovolili tekmecem, da jih ujamejo in prehitijo. A štiri točke zaostanka po treh četrtinah (64:68) so obetale oster boj. Ekipi sta bili skupaj do zadnjih dveh minut, potem pa je stvari v svoje roke prevzel junak tekme Bubnić (skupaj 18 točk), ki je dosegel koš in popravil zgrešeni prosti met Alena Omića za vodstvo s petimi točkami, ki ga Banvit ni več mogel ujeti. Pri domačih je Nebojša Joksimović dodal 15 točk, pri Turkih jih je Meija dosegel 26.

V naslednjem krogu se bodo zmaji znova pomerili s turško ekipo, tokrat v gosteh, tekma bo 29. januarja.