Košarkarji Uniona Olimpije so drugi del evropskega pokala začeli s porazom. V Stožicah so morali priznati premoč izraelskemu Hapoelu iz Jeruzalema, ki je zmagal z 69:66.

Za Ljubljančane je to prvi poraz v domači dvorani v evropskem pokalu in hkrati slab obet za njihove ambicije v tem tekmovanju. V drugem delu bo namreč vsaka ekipa odigrala le šest tekem, tako da popravnih izpitov ni veliko, še posebej ne za spodrsljaje pred domačo publiko.

Varovanci Aleša Pipana so si za poraz krivi sami. Potem ko so v prvem delu nadoknadili uvodni zaostanek 6:21, v zadnji četrtini pa 49:58, so slabo odigrali zaključek tekme in gostom prepustili dve točki.

Junak bi lahko postal Sasu Salin, ki je v zadnjih šestih minutah s tremi zaporednimi trojkami (skupaj 19 točk) poskrbel za dramatično končnico, toda izostanek prvega organizatorja igre Jakova Vladovića zaradi poškodbe prepone je bil na koncu vendarle prevelik primanjkljaj za zmaje, tako da so Izraelci šele drugič v sezoni slavili na gostovanju.

V drugem krogu 15. januarja bo Uniona Olimpija gostovala pri Budivelniku v Kijevu.