Junak srečanja je bil 25-letni Deividas Gailius iz Litve, ki je dosegel 27 točk, od tega kar 25 v drugem polčasu. Za dve točki je metal 6:9, zadel je pet trojk, zbral sedem skokov, pet podaj in tri ukradene žoge, tako da je s statističnim indeksom 29 med glavnimi kandidati za MVP kroga.

Za načrtovani dve točki so se morali Ljubljančani kar krepko potruditi, čeprav so v startu povedli s 15:0. V slabi drugi četrtini (11:21) so namreč vodstvo prepustili gostom in šele na začetku zadnje četrtine, ko je v ospredje stopil Gailius (12 točk v četrti četrtini), se je razlika znova dvignila preko desetih točk. Poleg Gailiusa je dobro partijo odigral tudi Alen Omić, ki je dosegel 15 točk in ujel 11 odbitih žog.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu gostovala pri vodilni Crveni zvezdi, nato pa jo čakajo tri tekme pred domačimi gledalci: Radnički, Igokea in Szolnoki.