Barcelona ima ob le enem poraz zdaj že 11 zmag, zadnjo so Katalonci dosegli sinoči proti Caji Laboral. Lorbek je v 19 minutah na parketu zbral 16 točk in bil tako najboljši strelec svoje ekipe, dodal pa še štiri skoke in dve podaji.

Manj uspešen je bil Barcelonin veliki tekmec Real. S 73:74 je klonil proti atenskemu Panathinaikosu, ki je ključno razliko naredil v zadnji četrtini z delnim izidom 8:0; Begić je sicer v 17 minutah dosegel devet točk in pet skokov.

Še en slovenski "Španec" je moral priznati premoč tekmecem doma. Dragićeva Unicaja je s 66:70 izgubila z moskovsko zasedbo CSKA, slovenski košarkar je na parketu prebil 28 minut, do dvojnega dvojčka pa mu je zmanjkal le en skok, saj je zbral deset točk in devet skokov.

Že v sredo je v tej skupini Brose Baskets Boštjana Nachbarja na 12. tekmi doživel še 12. poraz. V nemškem obračuni je bila v gosteh s 75:72 boljša berlinska Alba, Nachbar je tekmo končal pri 11 točkah in dveh podajah.