Krkaši so v domači dvorani Leona Štuklja prišli do zanesljive zmage, zadnjeuvrščeno ekipo z lestvice so nadigrali za enajst točk. Tekmo so Novomeščani odločili v drugem polčasu, ko je bil še naprej razpoložen 183 centimetrov visoki branilec Malcolm Ray Armstead, s to zmago so se vsaj začasno povzpeli na šesto mesto.

Tekmo so varovanci Aleksandra Đikića dobro odprli in odšli na prvi odmor s prednostjo devetih košev. A v drugih desetih minutah se je domačim ustavilo. Dovolili so priključek, ko je Dimitar Angelov s trojko znižal na 32:33. Vendar veselje domačih ni dolgo trajalo.

Krkaši so namreč odpor gostov dokončno strli v tretji četrtini, ki so jo dobili z 11 točkami prednosti. Poleg Armsteada, ki je bil s 24 točkami prvi strelec dolenjske zasedbe, se je s 14 koši izkazal še krilni center Alexis Mangikri Wangmene. V vrsti bolgarskega moštva, ki ob finančnih težavah v zadnjem času ne najde poti z dna lestvice, je bil z 19 točkami najboljši Angelov.

V naslednjem krogu se bodo Novomeščani v soboto, 31. januarja merili s Cibono v gosteh.