Po dokaj izenačenem prvem polčasu je sledil večji padec v igri Ljubljančanov v tretji četrtini, ki ga je domače moštvo dobilo z delnim izidom 27:9. Pred zadnjo četrtino so imeli gostitelji 16 točk prednosti, nato pa je sledil silovit napad Olimpije in preobrat ter dobljena tekma z delnim izidom v četrti četrtini 33:14.

Junak tekme je bil Jaka Blažič z 31 točkami, Klemen Prepelič je dodal 14 točk, Aron Baynes pa 12. Najboljša strelca Širokega sta bila Darko Planinić z 20 točkami in Marko Šutalo z 19 točkami.

V ekipi zaradi zdravstvenih težav ni bilo treh pomembnih igralcev kapetana Teemuja Rannikka, Dominica Watersa in Dylana Pagea. Kapetan Rannikko je na zadnji evroligaški tekmi dobil močan udarec v glavo in je zunaj pogona s pretresom možganov. Page že dalj časa ne trenira z Olimpijo, saj še vedno rehabilitira poškodbo aduktorja. Na dan odhoda je trebušno virozo staknil Waters.

V četrtek bodo izbranci Saša Filipovskega končali s tekmovanjem v evroligi, v zadnjem krogu bodo gostovali v Madridu.