Oseminštiridesetletnik je trener Dubaja od leta 2024, že v premierni sezoni pa je klub, za katerega igra tudi slovenski košarkar Klemen Prepelič, popeljal do polfinala regionalne lige Aba. Košarkarji Dubaja letos prvič v zgodovini igrajo v evroligi, v prvih štirih krogih pa so zabeležili dve zmagi in dva poraza.
"Zelo sem hvaležen klubu za zaupanje, ki mi ga je izkazal. Motiviran sem, da z Dubajem še naprej rastem. Tukaj gradimo nekaj posebnega: ekipo, ki tekmuje na najvišji ravni in vsak dan dela naše navijače ponosne," je ob dvoletnem podaljšanju pogodbe za klubsko spletno stran dejal Jurica Golemac.
Igralsko kariero končal v Krki
V Zagrebu rojeni Golemac, ki ima tudi slovensko državljanstvo, je med igralsko kariero igral za številne domače in tuje klube, končal pa jo je leta 2013 v novomeški Krki. Nato se je posvetil trenerskemu delu, kjer je na klubski ravni deloval v treh slovenskih klubih (Tajfun Šentjur, Koper Primorska, Cedevita Olimpija).
Leta 2024 je prevzel vodenje izraelskega kluba Hapoel Eilat, še v istem letu pa je junija sledila selitev v Združene arabske emirate, kjer je prevzel Dubaj. Košarkarje Dubaja v četrtek ob 18. uri na domačem igrišču v petem krogu evrolige čaka obračun z Barcelono.