Košarkarji Heliosa so nekoliko presenetljivo, a povsem zasluženo dobili prvo tekmo polfinala z Unionom Olimpijo. V Stožicah so vodili večji del srečanja in na koncu zmagali s 84:81.

Domžalčani si lahko uvrstitev v polfinale priigrajo že v četrtek, ko je ob 17.30 v dvorani Komunalnega centra druga tekma. Morebitna tretja je na sporedu v soboto, 17. maja. Domžalčani se bodo tako potegovali za četrto uvrstitev v finale DP, Ljubljančani pa bodo skušali preprečiti novo katastrofo kluba, ki v finalu DP ni igral le v sezoni 1999/00.

Helios je do zmage prišel povsem zasluženo. Domače košarkarje je na začetku razorožil s trojkami - do 13. minute jih je zadel kar deset, na koncu tekme, ko je bilo tesno, pa s preudarno in zrelo igro.

Ob izjemnem strelskem večeru so si Domžalčani že v prvi četrtini priigrali 16 točk naskoka. Prednost so držali do 25. minute, ko je Unionu Olimpija stekla igra in najprej prišla do izenačenja (54:54), v 34. minuti pa tudi do vodstva (65:64). A le za kratek čas, saj se je Helios znova zatekel k svojemu najmočnejšemu orožju. Dve novi trojki Blaža Mahkovica in Igorja Marića, sicer prvi Heliosa po 13. minuti, sta goste vrnili v vodstvo (72:65, 37.) in tega zeleno-beli niso več uspeli izničiti.

* Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Majkič (Hrastnik), Mlakar (Škofja Loka).

* Union Olimpija: Rupnik 5, Marinelli 11 (1:1), Joksimovič 7 (5:6), Murić 15 (3:3), Omić 15 (5:9), Drobnjak 9 (3:3), Stepheson 19 (7:9).

* Helios: Ponjavić 3 (1:2), Marić 23 (2:2), Mahkovic 14 (1:1), Rebec 7 (2:4), Majstorović 2, Radulović 8, Morina 6 (2:2), Hrovat 10 (1:2), Boltić 5 (1:2), Vončina 6 (3:3).

* Prosti meti: Union Olimpija 24:31, Helios 13:18.

* Met za tri točke: Union Olimpija 3:13 (Marinelli 2, Rupnik), Helios 13:28 (Marić 5, Mahkovic 3, Hrovat 3, Vončina, Rebec).

* Osebne napake: Union Olimpija 25, Helios 30.

* Pet osebnih: Mahkovic (37.), Joksimovič (40.), Ponjavić (40.).