V Stožicah je Olimpija v prvem polčasu lovila pravi ritem, saj ji je kar nekaj težav povzročala conska obramba nasprotnika. Ko so strelci ljubljanskega moštva v nadaljevanju naravnali merilne naprave, Szolnoki ni imel več možnosti za zmago. »V drugem delu smo začeli bolj agresivno in čvrsto v obrambi. Ustavili smo njihove mete z razdalje, dobro smo skakali in v napadu nismo igrali tako statično kot v prvem polčasu. Hitro smo prišli do prednosti, ki nam je omogočila mirno končnico,« je povedal strateg Olimpije Aleš Pipan.

Mirno končnico so si še hitreje zagotovili košarkarji Krke, saj so proti MZT Skopju že ob polčasu vodili za 18 točk. »Lahko bi igrali še bolje, a po takem rezultatu je težko zahtevati še kaj več od svojih igralcev. Žal mi je, da ne pride več ljudi na tekmo. Ne vem, zakaj je tako, a na koncu koncev je to njihov problem,« je bil nekoliko nejevoljen trener Krke Aleksandar Džikić.

Ostali izidi: Budućnost – Radnički 79:85 (Su. Šehović 22; Marinović 24), Igokea – Zadar 65:58 (Gordić 21; Sobin 14), Partizan – Široki 63:58 (Pavlović 13; Buva 19), Cedevita – C. zvezda 68:64 (Smith 18; Blažič in Marjanović po 14), jutri ob 20.45: Mega Vizura – Cibona, vrstni red: C. zvezda 16-4, Cedevita 15-5, Partizan 14-6, Cibona 13-6, Budućnost in Igokea po 12-8, Krka in MZT po 9-11, Olimpija in Radnički po 8-12, Mega Vizura 7-12, Szolnoki Olaj 6-14, Široki in Zadar po 5-15. gte