Za Cleveland, ki je končal niz štirih porazov, je Kyrie Irving zadel 23 točk in prispeval še devet skokov in šest podaj, Spencer Hawes je dodal 19 točk ter po šest skokov in podaj, Luol Deng pa 18 točk in devet podaj. Eric Bledsoe, ki zaradi poškodbe ni igral na zadnjih 33 tekmah, je po vrnitvi v ekipo sonc zbral 15 točk (met iz igre 5:16) in v dobre pol ure dodal še devet podaj. Gostje so že ob koncu prve četrtine povedli s 37:22, ob polčasu pa je bilo 60:47. Domačim je ob koncu tretjega dela uspelo znižati na 77:79, potem pa s slabo obrambo pokopali možnosti za preobrat.

Phoenix je po sedmem porazu na zadnjih desetih tekmah še za korak bolj oddaljen od končnice. Za zahodnem delu je deveti, ima tri zmage manj in poraz več od osmouvrščenega Dallasa, Memphis na sedmem mestu pa ima dve zmagi več in dva poraza manj. Igralci Dallas Mavericks so s 108:101 na gostovanju premagal Utah Jazz. Za goste je Nemec Dirk Nowitzki zadel 31 točk in je sedaj 12. strelec v zgodovini lige.

Poraz v svoji dvorani so zabeležili tudi dvakratni prvaki in branilci naslova lige; Miami Heat je klonil v dvoboju z Brooklyn Nets s 95:96 in izgubil četrtič na zadnjih petih tekmah. Paul Pierce je 22 od svojih 29 točk nanizal v drugem polčasu, Shaun Livingston pa je zadel nekaj ključnih košev v zaključku tekme. Zadnji napad so imeli domači, ki pa jim v 3,5 sekunde ni uspelo točke zaostanka pretvoriti v zmago. Chris Bosh (24 točk) je iz avta nameraval podati do LeBron Jamesa (19), vendar je Livingston odbil žogo do soigralca Joea Johnsona, ki jo je obdržal za tretjo zaporedno zmago mrežic nad Miamijem, ki v tem dvoboju doma ni izgubil od februarja 2008.

San Antonio Spurs je ugnal Portland Trail Blazers s 103:90 in je ostal na čelu lige z 48 zmagami in 16 porazi. Avstralec Patty Mills ni bil v začetni peterki, vendar je bil s 15 točkami v 17 minutah najboljši strelec domačih, pri katerih so Tim Duncan (10 točk), Manu Ginobili (13) in Tony Parker (9) skupaj igrali 663 tekem in zbrali 490 zmag. S tem so se izenačili s trojico nekdanjih zvezdnikov ekipe Lakers; Kareem Abdul-Jabbar, Michael Cooper in Magic Johnson so prav tako na 663 tekmah zbrali 490 zmag med letoma 1979 in 1989), ter so tretji vseh časov za Larryjem Birdom, Kevinom McHalom in Robertom Parishom (540 zmag na 729 tekmah) in Vinniem Johnsonom, Billom Laimbeerjem in Isiahom Thomasom, vodilno trojico Detroit Pistons izpred četrtletja.