CSKA – Panathinaikos 66:64 (15:27, 17:7, 19:21, 15:9)

Prva četrtina je prepričljivo pripadla aktualnim prvakom iz Aten, saj so vseskozi povečevali svojo prednost. Že začetek je dal slutiti, da favoritu dvoboja iz Moskve ne bo lahko, kajti Grki so v četrti minuti povedli z 11:2, minuto kasneje pa je bilo že 16:4. V drugi polovici prve četrtine se je prednost Panathinaikosa gibala od 12 do 14 točk, kot je bila tudi ob koncu prvega dela (29:15). CSKA je imel največ napak v napadu, saj nikakor niso uspeli zadeti. Iz igre so v prvih desetih minutah metali le 20-odstotno (3/15).

Prvih nekaj minut druge četrtine je Panathinaikos uspel držati prednost iz prvih desetih minut (32:19 v 13. minuti), nato pa so se vendarle prebudili tudi košarkarji CSKA-ja in z delnim izidom 13:0 prišli do izenačenja (32:32). Da so Grki na odmor vendarle odšli s prednostjo, je s košem v zadnji minuti poskrbel Mike Batiste. V prvem polčasu sta bila najučinkovitejša igralca ekip Kirilenko (8 točk, 4 skoki, podaja in 2 blokadi) in Batiste (9 točk, skok in 4 ukradene žoge).

V tretji četrtini so Rusi v 24. minuti prvič na tekmi povedli (41:39), a so Obradovićevi varovanci ohranili mirno kri in tri minute kasneje spet vodili za 4, takšno prednost pa so zadržali tudi do konca četrtine.

Po dveh zadetih prostih metih Batista v prvi minuti zadnje četrtine je prednost Grkov narasla na sedem točk, a CSKA je dosegel sedem zaporednih točk in povedel z 58:57. V 34. minuti je Jasikevičius zadel za novo vodstvo zeleno-belih, nato pa moštvi tri minute nista dosegli točke, dokler ni zadel Šved (60:59 v 37. minuti).

Danes zelo razpoloženi Jasikevičius je nato dosegel koš in še trojko ter s tem v zadnji dve minuti tekme popeljal Grke ob lepi prednosti štirih točk (60:64). Toda sledil je nov preobrat, saj je CSKA dosegel šest točk zapored in imel 20 sekund do konca tudi žogo. Sledil je pozen prekršek Grkov (šele 5 sekund pred koncem), a je na presenečenje vseh Teodosić zgrešil oba prosta meta in Panathinaikosu ponudil še eno možnost za vrnitev med žive, toda v zadnjem napadu so grški košarkarji odigrali zmedeno in neodločno in sploh niso prišli do meta, tako da se je v finale uvrstil CSKA.

Pri zmagovalcih je bil najboljši igralec Kirilenko (17 točk, 9 skokov, 4 blokade in podaja), izdatno pomoč pa je imel v Švedu (15 točk, 5 skokov) in Teodosiću (12 točk, 6 skokov, 3 podaje). Pri Panathinaikosu so bili najbolj razpoloženi Jasikevičius (19 točk, 3 skoki, 2 podaji), Kaimakoglu (10 točk, 8 skokov, 5 podaj) in Diamantidis (10 točk, 6 podaj in 3 skoki).