Ellis je odigral glavno vlogo, saj je več kot polovico svojih točk (16) dosegel v zadnjih petih minutah. Brandon Jennings je dosegel 19 točk, Ersan Iljasova pa jih je dodal 18 za četrto zmago Milwaukeeja v zadnjih petih tekmah. S tem se je Udrihova ekipa približala New Yorku v boju za osmo mesto na vzhodnem delu le na zmago zaostanka. V vrstah gostov je bil najboljši strelec Anthony Parker (27 točk).

Na drugih igriščih je največ pozornosti pritegnil obračun Miamija in Oklahome, kjer je vročica zmagala z 98:93 in ima sedaj le zmago manj od današnjega nasprotnika, najuspešnejša ekipa lige pa ostaja Chicago, ki ima še dve zmagi več od Oklahome.

Na Floridi je blestel LeBron James, ki je dosegel 34 točk, 10 podaj in 7 skokov, Dwyane Wade pa je bil z 19 točkami in le dvema podajama tokrat nekoliko bolj zadržan. Vseeno je uspel Miami priti do zmage, saj tudi pri Oklahomi ni bilo ravno veliko razpoloženih igralcev. Pričakovan delež sta prispevala le Russel Westbrook (28 točk) in Kevin Durant (30 točk, a tudi 9 izgubljenih žog), od ostalih igralcev pa je le James Harden (12 točk) dosegel več kot štiri točke, kar ni bilo dovolj za zmago v gosteh.

V mestu angelov pa je bil znova na sporedu mestni derbi, zmage “v gosteh“ (113:108) pa so se veselili Lakersi, ki so dobili prve tri četrtine, v zadnji pa so Clippersom dopustili le, da omilijo poraz. Tokrat prvi igralec jezernikov ni bil Kobe Bryant, pa čeprav je “črna mamba“ dosegla 31 točk, 6 podaj in 5 skokov, saj je bil najboljši posameznik tekme tokrat Andrew Bynum s 36 točkami, 8 skoki in 4 blokadami. V domači ekipi je bil najboljši strelec Caron Butler z 28 točkami, dobro predstavo pa je prikazal tudi Chris Paul (22 točk in 16 podaj), medtem ko je Blake Griffin tekmo končal s 15 točkami (met 7/16) in 14 skoki.