Atlanta Hawks je doma premagala Milwaukee Bucks s 99:94, Beno Udrih pa je 10 točk, štiri skoke in tri podaje nanizal v 28 minutah in 43 sekundah. Po devetih zaporednih zmagah je klonila tudi ekipa Miami Heat in je sedaj druga na zahodnem delu; Utah Jazz jo je doma premagal z 99:98. Na vzhodnem delu je sedaj v vodstvu Chicago, ki je v gosteh s 112:91 odpravil Cleveland Cavaliers. Najboljše razmerje zmag in porazov v ligi ima trenutno tokrat prosta ekipa Oklahoma City.

Večer v ligi je zaznamovala obletnica rekorda legendarnega Wilta Chamberlaina, ki je točno pred pol stoletja 100 sto točk, kar je verjetno nedosegljiv rekord NBA, dosegel na tekmi med Philadelphio Warriors in New York Knicks (169:147). Tokrat sta se 2. marca pomerili ekipi Philadelphia 76ers in Golden State Warriors, zmagala je prva s 105:83, v obeh ekipah pa je nekdaj igral Chamberlain. V 53-letu je preminil leta 1999 in je bil doma iz Philadelphije. Zato so ob polčasu pripravili slovesnost v Wells Fargo Centru in pred 18.283 gledalci pozdravili Chamberlainovo sestro in njegove nekdanje soigralce. O njegovi veliki dominaciji 216 cm visokega centra pod obročem priča statistika iz sezone 1961/62, ko je povprečno dosegal po 50,4 koša in 25,7 skokov. Sicer pa je dosegel skupaj v karieri 31.419 točk s povprečje 30,1 točko na tekmo in je četrti na lestvici vseh časov, s 23.924 skokov (povprečno 22,9) pa je še vedno na čelu večne lestvice.

Chamberlain je med letoma 1968 in 1973 igral za Los Angeles Lakers, ki je bil njegov zadnji klub. Ta ekipa je tokat doma premagala Sacramento Kings s 115:107. Kobe Bryant je zabeležil 38 točkah in še drugi večer zapored igral z zaščitno masko na obrazu zaradi udarca po trku z Dwyaneom Wadom na tekmi vseh zvezd. Wade (31 točk, šest skokov) je v Utahu, kjer so domači ob polčasu vodili s 57:44, izvrstno igral v zadnji četrtini, vendar ni bil, tako kot tudi ne njegovi soigralci, dovolj zbran v zaključku. Štirinajst sekund pred koncem je v koš spravil le en prosti met za povišanje izida na 98:96. Devin Harris je nato štiri sekunde in pol pred sireno po prodoru izenačil in zaradi prekrška Wada zadel še dodatni prosti met in na veselje gledalcev v olimpijskem mestu leta 2002 postavil končni izid. LeBron James (35 točk, 10 skokov, 6 podaj) je imel v zadnjem napadu gostov priložnost za met, vendar je podal do osamljenega Udonisa Haslema, ki je zgrešil ob zvoku sirene. Chris Bosh zaradi smrti v družini ni igral, trojica njegovih soigralcev, Wade, James in Shane Battier (18) pa je skupaj zmogla kar 84 točk. Ostali so prispevali 14 točk, kar je manj, kot najmanj učinkoviti mož iz te trojice.