Potem ko so Šoštanjčani ves prvi polčas narekovali oster ritem igre v obrambi in z izjemo 16. minute, ko je Helios edinič v prvih dvajsetih minutah prešel v vodstvo, tudi rezultat na semaforju, je bil drugi del v znamenju Domžalčanov. Ti so z delnim izidom 10:0 od zaostanka 32:39 prišli do prednosti 42:39, ki je niso več izpustili iz rok.

Resda so gostje še nekajkrat prišli blizu, toda peta osebna napaka njihovega organizatorja igre Žige Zagorca že v uvodu zadnje četrtine, jih je presekala, hkrati pa sta se pri domačih razigranemu Draženu Bubniču (17 točk v prvih treh četrtinah) pridružila Earl Gay (21 točk, 12 v zadnji četrtini) in Klemen Prepelič (13 točk, 7 v 4/4). Helios je v 33. minuti povedel s 56:46 in prednost suvereno zadržal do konca.

V naslednjem krogu bo Helios gostoval na Polzeli (24. 1.), Elektro pa doma čaka lokalni derbi s Šentjurjem (28. 1.).