Zanimiv je bil razplet mestnega derbija v Los Angelesu. Domači Clippersi so s 102:94 ugnali veliko bolj slovite jezernike, po zasedbi in zgodovinskih dosežkih. V ekipi Lakers, ki je končala niz petih zmag, je Kobe Bryant z 42 točkami še četrtič zapored dosegel 40 ali več točk. Chris Paul s 33 točkami in Blake Griffin (22 točk, 14 skokov) sta bila najučinkovitejša v moštvu Clippers, ki je vodilo ves čas dvoboja in je prevzelo tudi vodstvo pred jezerniki v pacifiški skupni.

Najuspešnejša ekipa lige pa je trenutno Chicago Bulls, ki je prišla do 12. zmage po slavju v dvoboju z ekipo Toronto Raptors (77:64). Derrick Rose je zbral 18 točk in 11 podaj, s tremi asistencami na začetku zadnje četrtine pa je odigral ključno vlogo pri delnem izidu 7:0, s katerim so biki prišli do zmage, pete zapored v domači dvorani. To je najboljši izkupiček po sezoni 1996/97, ko so imeli sedem zmag v nizu. Chicago ima v tem sezoni granitno obrambo, saj so tekmeci dali na njihovem parketu povprečno vsega po 66,8 točke.

Igralci Oklahoma City Thunder so trenutno presenetljivo drugi v ligi, imajo le eno zmago manj od Chicaga in prav tako dva poraza. Tokrat so odpravili New York Knicks s 104:92; v prvem polčasu so domači dosegli kar 70 točk. Kevin Durant je za šesto zaporedno zmago prispeval 28 točk, James Harden 24, Russell Westbrook pa 21 točk ter po osem skokov in podaj. Slednji je bil na poti do svojega šestega trojnega dvojčka, vendar mu je to preprečila odločitev trenerja Scotta Brooksa, ki je poslal na klop svoje najboljše igralce po vodstvu s tridesetimi točkami ob koncu tretje četrtine.

V Dallasu so gostitelji in branilci naslova, prvi strelec je bil Jason Terry (21), zabeležili osmo zmago, šesto zapored, in so ob petih porazih na drugem mestu jugozahodne skupine. Sacramento Kings so ugnali s 99:60, gostje pa so z vsega 25,6 odstotnim metom iz igre dosegli najmanj točk v zgodovini kluba. Preostali izidi: Atlanta Hawks - Minnesota Wild 93:91, Charlotte Bobcats - Golden State Warriors 112:100, Indiana Pacers - Boston Bruins 97:83, Washington Wizards - Philadelphia 76ers 90:103, Memphis Grizzlies - New Orleans Hornets 108:99 in Utah Jazz - New Jersey Nets 107:94.