Ljubljančani so se že po prvi četrtini znašli v visokem zaostanku. Cedevita je v sedmi minuti po košu Ivana Opačaka povedla že z 19:6, kljub nekaterim prebliskom pa je Olimpija prvih deset minut končala z visokimi 12 točkami minusa. Boljša predstava zeleno-belih v drugih desetih minutah jim je prinesla prepolovitev zaostanka, v 17. minuti pa je Jaka Blažič s košem prednost Cedevite znižal le na tri točke (24:27). V sami končnici polčasa so bili znova za odtenek bolj zbrani domači, ki so na glavni odmor nesli sedem točk naskoka.

V tretji četrtini pa Ljubljančanom ni več uspelo držati koraka z gostitelji. Pet točk razlike je bilo še pri 46:41, toda zatem je Cedevita naredila delni izid 18:4 in ušla na 64:45, zmagovalec pa je bil dokončno odločen po trojki Opačaka ob koncu tega dela igre, ko je zadel za 69:48. Najvišjo prednost na tekmi si je Cedevita priigrala v 33. minuti, ko je Vedran Princ zadel trojko za 75:50.

Union Olimpija bo tekmo 16. kroga igrala v nedeljo, ko bo gostila Crveno zvezdo.